המדריך

תוכן עניינים:
  מבוא
1. עשרת השאלות הגדולות
2. איך זה עובד וכמה ניתן להרוויח?
3. כמה תמונות צריך כדי להרוויח טוב?
4. רשיונות לשימוש בתמונות
5. סוגי הסכמים בין אתר מיקרוסטוק לצלם
6. דרישות מהתמונות
7. הכנת התמונות לשם העלאתן לאתר
8. העלאת תמונות לאתר
9. כיצד מקבלים כסף?
10. איזה סוגי תמונות נמכרות יותר?
11. שולטים ב-Illustrator? תזרקו את המצלמה!
12. רשימת אתרים ותאורם
13. מה אסור לעשות
14. טיפים חשובים להגדלת הרווחים

מאמרים נלווים
  תהליך הרישום ל-Shutterstock
  כלי לחיפוש מילות מפתח

מאמרים על שיטות צילום
  צילום חפצים נופלים למים
  צילום עשן
  שולחן צילום פשוט וזול
  בניית תאורה קבוע

גלריית תמונות לדוגמא

פורום

פרק 9: כיצד מקבלים כסף?
ברוב האתרים ניתן לבקש תשלום רק אחרי שמגיעים לסכום מסויים של רווח. בדרך כלל זה סכום של 100 דולר, אבל לכל אתר יש מדיניות משלו. המדיניות השונה של האתרים השונים תוסבר פר אתר בחלק של תאור אתרים. בחלק מהאתרים נשלח הכסף לפי דרישה של הצלם בלבד, מספר אתרים שולחים תשלום פעם בחודש בצורה אוטומטית לכל צלם שהגיע לסכום מסוים שנקבע על ידי הצלם עצמו. ניתן לשנות את הסכום, אבל קיים סכום תשלום מינימלי. יוצא הדופן הוא אתר Fotolia - בו ניתן לבקש תשלום של כל סכום, אבל אם הוא פחות מ-50 דולר, נלקחת עמלה של דולר אחד בלבד.

רוב האתרים תומכים בשלוש צורות עקריות של העברת הכסף:
1. שיק, שנשלח בדואר. עד לא מזמן זאת היתה הדרך היחידה בשביל צלמים ישראלים שאין להם חשבון בבנק בחו"ל לקבל את הכסף. כאשר מפקידים שיק מחו"ל הבנק לוקח עמלה, ולא קטנה. כדאי לבדוק את נושא העמלות בסניף הבנק שלכם. הבעייה העיקרית של העברת כספים זו, היא הסיכון שהמכתב עם השיק יאבד בדרך, ואז יהיה צורך לדרוש משלוח חוזר של השיק, מה שכרוך בעיכוב רציני בקבלת הכסך. בעיה שניה - זמן, הדואר זה לא שליח הכי מהיר בעולם. זמן המתנת שיק יכול להגיע עד ל-6 שבועות. בעיה שלישית - בחלק מהאתרים הסכום המינימלי לשליחת שיק הוא גבוה יותר מהסכום המינימלי לתשלום באמצעים אלקטרונים. שיק זו אופציה טובה לאלה שלא סומכים על אף אחד בנושא הכסף, במיוחד על אינטרנט.
2. Paypal הידוע. Paypal התחיל לעבוד עם בנקים ישראלים ממש לא מזמן, ואני עוד לא התנסתי איתו, לכן אני לא יכול להגיד עד כמה קל להעביר כסף לארץ באמצעותו. בנוסף, מסתובבים באינטרנט סיפורי זוועה רבים על חשבונות Paypal עם כסף שנחסמו ללא סיבה, או על האקרים שפורצים את החשבונות. מצד שני אני אישית לא מכיר בינתיים אף אחד שנפגע מאתר זה, לכן לך תדע... ליתר בטחון הקפידו לתת סיסמא חזקה כאשר נרשמים ל-Paypal. אבל, שימו לב!!! עבור מי שעושה קניות ב-Ebay פה ושם, זו אופציה מצויינת. מאתרי מיקרוסטוק ניתן להעביר כסף ל-Paypal וממנו לשלם ב-Ebay. בצורה זו, חוסכים המון על עמלות והמרות כי הכספים לא עוברים דרך הבנקים בכלל.
3.

Moneybookers. אתר שעקרון שלו דומה ל-Paypal. ההבדל העיקרי הוא ש-Moneybookers יודע לשלוח כסף ישירות לחשבון בנק בתנאי שבנק יודע לקבל כסף שנשלח בשיטת SWIFT. כל הבנקים הישראלים יודעים, לכן אין שום בעיה. כל מה שצריך זה לקפוץ לסניף או להציץ באתר בנק, ולברר מספר SWIFT של הבנק ומספר חשבון מט"ח שלכם (לפעמים הוא נבדל ממספר חשבון רגיל). הבעיה היחידה היא מחיר ההעברה. העברת SWIFT זה עסק לא זול. Moneybookers לוקחים כ-2.5 דולר על העברה, וגם הבנק שלכם אוהב ל"שדוד" אתכם. לדוגמה, בבנק לאומי לוקחים 8 דולר עמלה על העברה של סכום עד 200 דולר, ועמלה גדולה יותר על סכומים גדולים יותר. אני לא עשיתי מחקר מה יותר זול - הפקדת שיק מחו"ל או העברה דרך Moneybookers, יכול להיות שהפקדת שיק זולה יותר.


יש שאלות נוספות? אתם מוזמנים לשאול בפורום המדריך.

הפרק הקודם
עמוד הבית
הפרק הבא