המדריך

תוכן עניינים:
  מבוא
1. עשרת השאלות הגדולות
2. איך זה עובד וכמה ניתן להרוויח?
3. כמה תמונות צריך כדי להרוויח טוב?
4. רשיונות לשימוש בתמונות
5. סוגי הסכמים בין אתר מיקרוסטוק לצלם
6. דרישות מהתמונות
7. הכנת התמונות לשם העלאתן לאתר
8. העלאת תמונות לאתר
9. כיצד מקבלים כסף?
10. איזה סוגי תמונות נמכרות יותר?
11. שולטים ב-Illustrator? תזרקו את המצלמה!
12. רשימת אתרים ותאורם
13. מה אסור לעשות
14. טיפים חשובים להגדלת הרווחים

מאמרים נלווים
  תהליך הרישום ל-Shutterstock
  כלי לחיפוש מילות מפתח

מאמרים על שיטות צילום
  צילום חפצים נופלים למים
  צילום עשן
  שולחן צילום פשוט וזול
  בניית תאורה קבוע

גלריית תמונות לדוגמא

פורום


פרק 2: איך זה עובד וכמה ניתן להרוויח?
כאמור אתר מוכר תמונות במחיר הנע בין דולר אחד לכמה עשרות דולרים, כאשר הצלם מקבל בין 20 ל-60 אחוז ממחיר המכירה. מחיר התמונה תלוי במספר פרמטרים כגון רזולוציה, אופן השימוש האפשרי וכו'. אחוז הרווח של צלם משתנה מאתר לאתר. בחלק מהאתרים הוא תלוי גם בהיקף המכירות של אותו צלם או בבלעדיות. הסבר מפורט על נושאים אלה ינתן בפרק שדן באתרים העיקריים.
למרות המחיר הנמוך שמקבל הצלם על מכירה בודדת של תמונה, תמונה טובה יכולה להביא רווח של מאות דולרים בגלל שהיא יכולה להמכר מספר פעמים בלתי מוגבל .

הרווח של הצלם תלוי גם בזמן שהוא מוכן להשקיע בזה. כמה שמצלמים יותר ומעלים יותר תמונות כך גם הרווח גדל. והנה עוד דבר יפה: אם בתקופה כלשהי אין לצלם אפשרות להתעסק בזה, והוא לא מעלה תמונות חדשות אפילו מספר חודשים, הכסף ממשיך לזרום. כמובן אם לא מעלים תמונות חדשות במשך תקופה מסויימת, היקף המכירות יורד כי תמונות חדשות נמכרות טוב יותר מישנות, אבל המכירות לא יורדות לאפס אף פעם. כדי שהרווח החודשי יגדל, חשוב להעלות תמונות חדשות באופן קבוע, כי תמונות חדשות זו חשיפה גדולה יותר לקונים. קונים תמיד מסתכלים קודם כל על תמונות חדשות ביותר, ואם הם רואים תמונה שהם אוהבים, במקרים רבים הם נכנסים לפורטפוליו של צלם וזו היא המטרה האולטימטיבית של כל צלם - להביא קונה פוטנציאלי לפורטפוליו שבו יראה תמונות שלו בלבד, וכתוצאה מכך ירכוש מספר תמונות נוספות של אותו הצלם.

יש שאלות נוספות? אתם מוזמנים לשאול בפורום המדריך.

הפרק הקודם
עמוד הבית
הפרק הבא