המדריך

תוכן עניינים:
  מבוא
1. עשרת השאלות הגדולות
2. איך זה עובד וכמה ניתן להרוויח?
3. כמה תמונות צריך כדי להרוויח טוב?
4. רשיונות לשימוש בתמונות
5. סוגי הסכמים בין אתר מיקרוסטוק לצלם
6. דרישות מהתמונות
7. הכנת התמונות לשם העלאתן לאתר
8. העלאת תמונות לאתר
9. כיצד מקבלים כסף?
10. איזה סוגי תמונות נמכרות יותר?
11. שולטים ב-Illustrator? תזרקו את המצלמה!
12. רשימת אתרים ותאורם
13. מה אסור לעשות
14. טיפים חשובים להגדלת הרווחים

מאמרים נלווים
  תהליך הרישום ל-Shutterstock
  כלי לחיפוש מילות מפתח

מאמרים על שיטות צילום
  צילום חפצים נופלים למים
  צילום עשן
  שולחן צילום פשוט וזול
  בניית תאורה קבוע

גלריית תמונות לדוגמא

פורום


צילום חפצים נופלים למים
אז נניח אנחנו רוצים לצלם משהו כזה:


הכלי הכי מתאים לצילום מסוג זה הוא אקווריום. גובה ורוחב של אקווריום לא כל-כך חשובים, אבל עומק (הכוונה למרחק בין קיר קידמי לאחורי) רצוי כמה שיותר גדול. אנחנו נבין למה כאשר נגיע לתאורה. אני שמתי דף שחור של רקע ישר על קיר אחורי של אקווריום, אבל ניתן גם לשים רקע אל משהו מאחוריו. אז להלן שירטוט בסיסי של מיקום התאורה:


אני השתמשתי בשני מבזקים פשוטים. המבזקים מיקמתי מצידי האקווריום כאשר אחד הוא ליד הבסיס והשני מעל פני המים. במיקום המבזקים יש טריק אחד: כדי להימנע ממברקים מזכוכית של אקווריום, המבזקים ממקים ממש בצדדים כך שיחסית למצלמה הם נמצאים כבר אחרי הקיר הקידמי של אקווריום. וכאן בדיוק נצתרך עומק (מרחק בין קיר קידמי ואחורי) גדול – בגלל שתאורה מהצד, העומק גדול יאפשר להביא יותר אור לאובייקט הצילום. כדי לפזר אור ולשלוט בעוצמתו אני הלבשת על מבזקים אחד או כמה שכבות של נייר שירטוט. אגב, אני צופה שאלה באיזה מבזכים השתמשתי. התשובה היא – הכי פשוטים, כאלה:


זה מבזקים מאוד ישנים אפילו בלי שליטה על עוצמה. כמובן שמזקים מודרנים יתאימו גם. שימו לב! מבזקי סטודיו לא מתאימים לסוג צילום זה. משך המבזק בהם גדול מדי וכתוצאה תתקבל תמונה מרוחה

טוב, נמשיך. הצילום מתבצע בחדר חשוך, צריך להיות מספיק אור רק כדי לרואת לאן לזרוק. מצלמה על חצובה במצב ידני, התריס על 3-4 שניות. צמצם מתאימים אחרי מספר ניסויים. בגלל שבחדר חשוך, האור היחיד שמגיע לחיישן של מצלמה הוא אור של מבזקים, לכן למרות שתריס פתוח 3-4 שניות, זמן חשיפה האמיתי הוא כמשך המבזק שהוא בממוצע כ-1/10000 של שנייה – מספיק כדי לעצור תנוע מהירה.

ועכשיו טריק האחרון – סינכרון. ישנם שני אפשרויות:
ידני: המבזקים לא מחוברים למצלמה, מפעילים אותם ידנית ברגע הזריקה של חפץ. השיטה הזאת דורשת קצת תירגול. ייקח 10-20 זריקות כדי לתרגל סינכרון בין זריקת חפץ והפעלת מבזקים.
אוטומתי: אני נעזרתי במנגנון של עין אלקטרונית שעובדת בצורה כזאת שכאשר האור המגיע לעין נסתר, המבזק המחובר למנגנון מופעל. קרן של ציין לייזר עוברת דרך אקווריום בדיוק מתחת לפני המים ומאירה על העינית של מנגנון. כאשר זורקים עצם למים, הוא מעבט את הקרן מהעינית (או חוסמ אותו) והמבזק מופעל. המנגנון של עין אלקטרונית אני קניתי כערכה לבנייה עצמית בחנות חלקי אלקטרוניקה בדיזנגוף סנטר בת-א. ניתן גם להזמין משהו דומה מאתר הזה. !

זהו זה. ישר מהמצלמה מקבלים תמונה בסגנון כזה:


לאחר ניקוי בפוטושופ זה הופך למשהו כזה:


להלן מספר דוגמאות של תמונות שצולמו בשיטה הזאת:יש שאלות נוספות? אתם מוזמנים לשאול בפורום המדריך.

   
עמוד הבית