המדריך

תוכן עניינים:
  מבוא
1. עשרת השאלות הגדולות
2. איך זה עובד וכמה ניתן להרוויח?
3. כמה תמונות צריך כדי להרוויח טוב?
4. רשיונות לשימוש בתמונות
5. סוגי הסכמים בין אתר מיקרוסטוק לצלם
6. דרישות מהתמונות
7. הכנת התמונות לשם העלאתן לאתר
8. העלאת תמונות לאתר
9. כיצד מקבלים כסף?
10. איזה סוגי תמונות נמכרות יותר?
11. שולטים ב-Illustrator? תזרקו את המצלמה!
12. רשימת אתרים ותאורם
13. מה אסור לעשות
14. טיפים חשובים להגדלת הרווחים

מאמרים נלווים
  תהליך הרישום ל-Shutterstock
  כלי לחיפוש מילות מפתח

מאמרים על שיטות צילום
  צילום חפצים נופלים למים
  צילום עשן
  שולחן צילום פשוט וזול
  בניית תאורה קבוע

גלריית תמונות לדוגמא

פורום


בניית תאורה קבוע
אזהרה: חשמל זה מסוכן! אל תתעסקו איתו אם אתם לא יודעים מה אתם עושים. המדריך לא נותן שום אחראיות ואם אתם מחליטים לבנות משהו דומה, אתם לוקחים סיכון על עצמכם!


אחד הנושאים שנמכרים טוב באתרי מיקרוסטוק הוא חפצים על רקע לבן. כדי לצלם אותם צריך אוהל אור ותאורה רכה וחזקה. לאחר בדיקת חנויות בארץ גיליתי שמבזקים סטודיו יקרים מדי בשבילי, ותאורה קבוע קשה להשגה. לכן נשארתי עם שני ברירות:
אופציה ראשונה הייתה להשתמש בפנסי הלוגן של 500 וואט שניתן לקנות בכל הום סנטר או ACE. היתרון שלהם שהם זולים. החסרונות הם: לא ניתן לשלוט בעוצמה, נותנים אור צהוב ומאוד מתחממים. אופציה השנייה הייתה לבנות פנסים לבד על בסיס מנורות פלורסנט. החלטתי לבנות פנסי תאורה קבוע, כאשר בכל פנס יהיה שלוש מנורות שניתן להדליקם בנפרד.
בתור רפלקטור השתמשתי בקערת עירבוב הכי גדולה שמצאתי בחנות לטבחים מקצועים. העיקרון של המנורה די ברור מתמונות, אני רוצה לתת רק מספר טיפים למי שיהיה מעוניין לבנות משהו כזה:

- גודל פיזי של מנורה כזאת תלוי בעוצמה שלה. לכן בפנס כזה ניכנסים מנורות עד 28 וואט (מקביל למנורה רגילה של 150 וואט. 3X150=450 וואט – לא רע!). ניסיתי למקם בתי מנורה על תחתית של קערה, אבל אז המנורות בלתו החוצה וחלק מהאור היה מתבזבז.
- כדאי להשתמש במנורות שכתוב על אריזה את צבע אור שלהם, ולא במילים אלה במספרים (לדוגמה K5600 זה אור יום, K2700 זה אור צהוב). אחרת יהיה להגדיר WB נכון במצלמה.
- הדבר הכי קשה בבניית פנס כזה הוא חיבור לחצובה. הפנסים כאלה הם די כבדים וצריך חיבור טוב וחזק. אני בניתי משהו פשוט ממתאה של מבזק ומיטריה, אבל זה יצאה חלש, לא יציב ולא מתכוונן. צריך להמציא משהוא יותר רציני....
יש שאלות נוספות? אתם מוזמנים לשאול בפורום המדריך.

   
עמוד הבית